Windows Mail (Windows Vista)

Windows mail je integrovaný mailový klient operačního systému Microsoft Windows Vista. Emailový účet v něm vytvoříte takto:

Klikněte si na záložku Nástroje ---> Účty

1

V následujícím okně vyberte z nabídky položku Přidat

2

Jako typ účtu zvolte E-mailový účet a kliněte na tlačítko další.

Do volného pole Zobrazované jméno vložte celé své jméno (např. Jan Novák). Opět klikněte na tlačítko další.

V následujícím okně vložte do volného pole E-mailová adresa celou svou mailovou adresu (např. info@jmeno-vasi-domeny.cz)

Po kliknutí na tlačítko další se dostanete k nastavení POP3 a SMTP serveru. Jako POP3 server tedy zadejte pop3.forpsi.com, a jako SMTP server zadejte smtp.forpsi.com. Jako SMTP server je také možno použít odchozí server Vašeho poskytovatele připojení k internetu. Políčko odchozí server vyžaduje ověření musí být zaškrtnuté (pouze v případě, že byste použili SMTP server svého poskytovatele připojení k internetu, je nutné po vytvoření účtu doplnit ručně autentizaci serveru, kterou Vám poskytne správce daného odchozího serveru).

6

V poslední obrazovce nastavení účtu pak zadejte jako uživatelské jméno e-mailu celou Vaší mailovou adresu, a jako heslo zadejte do volného pole heslo k této dané mailové adrese.

7

Po kliknutí na tlačítko Další je mailový účet založen. Doporučujeme ještě nastavit zabezpečené připojení a zkontrolovat zachování kopií zpráv na serveru.
Znovu vyberte v menu Nástroje ---> Účty. Dále vyberte Vlastnosti. V otevřeném dialogovém okně vyberte kartu Upřesnit.
Zde zaškrtněte pro odchozí i příchozí poštu, že server požaduje zabezpečené připojení (SSL). Port pro odchozí poštu pak bude 465, port pro příchozí poštu (POP3) pak bude 995.
Na stejné kartě můžete nastavit, zda se mají na serveru zachovávat kopie zpráv.Nyní je účet připravený k použití.