Redirect - služba přesměrování domény

 
Služba Redirect
 
Redirect domény (přesměrování) nabízíme jako doplňkovou službu k registraci domény.  Slouží především ke snadnému nasměrování doménového jména na konkrétní URL adresu. Službu můžete využít pro doménu, ke které nemáte zřízený vlastní hosting, a potřebujete ji například nasměrovat na jiné své už existující stránky.

 
Redirect pro jednu doménu stojí 80 Kč bez DPH/rok. Podmínkou přesměrování je využití našich DNS serverů. 

 
Hledisko SEO
 
Služba Redirect je zajištěna přesměrováním na úrovni HTTP protokolu, hlavičkou 301 (trvalé přesměrování/Moved Permanently). Z hlediska hodnocení vašich stránek vyhledávači je výhodou tohoto způsobu přesměrování přenos hodnocení na novou stránku (hodnocení se zpravidla přenáší v případě, že vyhledávač stránky vyhodnotí jako obsahově stejné nebo výrazně podobné). Stejně tak by se měly započítat nové cílové stránce odkazy, které vedly na starou přesměrovávanou stránku. Tím se nová stránka snadno dostane do výsledků vyhledávače.
 
 
Jak objednat Redirect při registraci nové domény?
 
Službu Redirect lze objednat jak s registrací nové domény, tak i pro již registrované domény

Při objednávce registrace nového doménového jména zvolíte ve čtvrtém bodě objednávky variantu "Redirect - DNS u FORPSI".  Do otevřeného pole zadáte cílovou adresu v korektním tvaru. Na zadanou URL bude po dokončení registrace doména nasměrována.


 

Jak objednat Redirect pro již registrovanou doménu?

  1. Přihlaste se do své zákaznické administrace na https://admin.forpsi.com loginem a heslem
  2. Klikněte si na záložku "Domény"
  3. Vyberte si danou doménu, pro kterou si přejete Redirect objednat, a klikněte na její název
  4. V nastavení domény zvolte záložku "Redirect"
 
 
 
Jak upravit cílovou adresu?
 
Po aktivaci domény a celé služby najdete možnost editace v zákaznickém účtu na kartě konkrétní domény, pod záložkou Redirect. Zde si v průběhu aktivního období domény můžete libovolně cílovou adresu editovat přes tlačítko "Změnit adresu URL". Dále máte možnost Redirect vypnout nebo zapnout. Změna nastavení se projeví okamžitě. V záložce Redirectu vidíte také datum, do kdy máte službu zaplacenou.

Služba je fakturována s minimální fakturační periodou 1 rok, nejedná se však o období jednoho kalendářního roku od data objednávky. Rozhodující je vždy datum expirace samotné domény, ke které si službu zřizujete.

Pro již registrované domény objednáte službu Redirect opět přes kartu domény - záložka Redirect.

Při objednávce doplňkové služby Redirect v zákaznické administraci si můžete vybrat ze dvou nabízených možností:

1)     Objednat doplňkovou službu s prodloužením domény o 1 rok

Díky tomu Vám tak do konce aktuálně předplaceného období domény (do data expirace) poskytneme doplňkovou službu Redirect zdarma. Při následujícím prodlužování domény bude doplňková služba Redirect fakturována automaticky, na společné výzvě k úhradě za prodloužení domény.

Příklad:
Dnes je například 1.2.2014 a doména abcdf.tld expiruje dne 31.10.2014. Vy se rozhodnete využít naší doplňkové služby Redirect a objednáte si ji společně s prodloužením domény na další období - tedy až do 31.10.2015. V tomto případě budete mít službu Redirect do data 31.10.2014 zcela zdarma a účtovat ji budeme až s prodloužením domény od 31.10.2014 do 31.10.2015.

2)     Přikoupit samostatnou doplňkovou službu Redirect

Výběrem této možnosti zakoupíte doplňkovou službu Redirect pouze na období od data objednávky do data expirace domény. Registrace domény není v rámci této objednávky prodloužena na další období, datum její expirace zůstává beze změny.

Příklad:
Doména abcdf.tld expiruje dne 31.10.2014. Vy se rozhodnete využít naší doplňkové služby Redirect, ale nemáte zatím zájem prodlužovat i platnost domény. Služba Redirect Vám v tomto případě bude účtována jako samostatná doplňková služba a její platnost se bude shodovat s aktuálním datem expirace domény. Tedy pokud je dnes například 1.2.2014 a Vy si objednáte samostatnou službu Redirect, bude její platnost pouze do data expirace domény abcdf.tld - do 31.10.2014.