Přidání Google Search Console pomocí DNS záznamu u domény

Co je to Google Search Console

Google Search Console (dále v textu jen GSC) je bezplatná služba od společnosti Google ke správě Vašich stránek v souvislosti s Google vyhledávačem. Zobrazí Vám důležité údaje o indexaci, stavu stránek ve vyhledávači a základní informace o návštěvnosti. Zanalyzuje přes jaké vyhledávání si Vaše stránky návštěvníci dohledali a pomůže Vám s orientací v problematice vyhledávání.

Jak GSC napojit na doménu u Forpsi pomocí DNS záznamu

Po založení Google účtu na stránkách GSC se Vám zobrazí volba pro zvolení Vaší domény, kterou chcete administrovat:Zde vyplníte název Vaší domény, ve tvaru forpsi-test.cz v označeném poli Doména. Tuto možnost zvolíte pokud si přejete v GSC pracovat s informacemi o celé Vaší webové prezentaci i s podstránkami.
Poté se Vám zobrazí informace o nutném přidání DNS záznamu do konfigurace Vaší domény pro ověření vlastnictví služby:


V této možnosti máte možnost zvolit dva typy záznamu. Buďto záznam CNAME nebo záznam TXT, což je doporučená možnost. Postup přidání těchto dvou záznamů se však u naší společnosti neliší.

Přidání DNS záznamu je možné provést ze zákaznické administrace v menu Domény -> kliknete na název domény -> Editace DNS záznamů. Tato možnost je aktivní, pokud doména má nastavené DNS servery FORPSI: