Je možné skrýt/odkrýt údaje u kontaktu u .CZ domény?

Kontaktní údaje - telefon, fax, email, email pro oznámení, daňový identifikátor a doklad a číslo jsou defaultně v hlavním registru skryté.

Pokud si přejete údaje skrýt/odkrýt, je možné provést změnu prostřednictvím našeho formuláře na změnu údajů u kontaktu (musíme však být registrátorem kontaktu).

Formulář naleznete takto:

  1. Zobrazte si stránky http://www.forpsi.com/
  2. Klikněte na horní liště na záložku domény.
  3. V levém menu klikněte na odkaz Správa .CZ domén.
  4. Vpravo dole v poli Změny objektů klikněte na druhý odkaz Změna údajů objektu (doména, kontakt, NSSET).

Přímý odkaz je zde: https://objednavka.forpsi.com/domain/edit-cz-object.php?new=1

Ve formuláři vyberte typ objektu, který potřebujete změnit (doména, kontakt ... ). Do určené kolonky vepište identifikátor kontaktu a klikněte na tlačítko "odeslat požadavek".
V dalším kroku zadejte potřebné autorizační heslo ke kontaktu - neznáte-li ho, můžete si ho nechat zaslat na kontaktní mail daného kontaktu pomocí tlačítka nevím heslo.

Do prvního volného pole ve formuláři vepište ID kontaktu (návod, jak jej zjistit, je níže). Kliknutím na "odeslat požadavek" se dostanete do editace kontaktu, kde budete moci skrýt/odkrýt patřičné údaje.

 


 

Jak zjistím ID kontaktu, abych mohl skrýt/odkrýt údaje?

ID kontaktu je možné zjistit v WHOIS databázi centrálního registru, na adrese www.nic.cz. Do vyhledávacího pole stačí zadat jméno domény. ID kontaktu pak bude vypsáno ve výpisu domény (na obrázku zvýrazněn vždy kontakt a jeho ID).