Co obsahuje služba Classic VPS?

Co obsahuje služba Classic VPS?
 
Jak mohu službu Classic VPS získat?
Stačí objednat ze své zákaznické administrace na stránkách www.forpsi.com.
 
Co služba obsahuje?
Podle parametrů vybraných v objednávce vám zřídíme virtuální server na platformě cloud v našem datacentru Ktiš.

Vybírat můžete z nabízených variant Mini, Basic, Standard, Optimal, operační systém Windows nebo Linux, včetně univerzálních šablon:

Linux
Windows
CentOS 7
Windows Server 2022
AlmaLinux 8
Windows Server 2019
AlmaLinux 9

AlmaLinux 8 + Plesk

Debian 11

Ubuntu Server 20

Ubuntu Server 22


K dispozici budete mít také zotavovací konzoli nebo licenci Plesk.
Ke každému serveru je poskytována 1x IPv4 - u varianty Mini pouze 1x IPv6 a pro připojení k virtuálnímu serveru pomocí SSH je nutné mít IPv6 konektivitu od Vašeho ISP.

Dne 18.04.2024 byla do nabídky přidána rozšířená varianta Mini+, která oproti původní verzi Mini obsahuje k 1 IPv6 adrese i 1 IPv4 adresu.

Nově objednané virtuální servery služby Classic VPS ve variantách Basic, Standard a Optimal se od 18.10.2023 vytváří s oběma typy IP - tedy s IPv4 i IPv6.

Na kartě služby pro výše zmíněné varianty lze nalézt rozsah pro IPv6 a také maximální počet IP adres, které je možné v tomto rozsahu vytvořit.


Další detailní parametry jednotlivých variant najdete v popisu služeb zde na našich stránkách. Výkon CPU pro Classic VPS nebude garantován.
 
Jak bude služba fakturována?
Fakturační období služby je 30 dní (kalendářních dní). Proformafakturu vystavíme automaticky vždy 18 dní před datem expirace služby, pošleme ji na nastavený fakturační email.
 
Kdy dojde k vypnutí serveru?
K vypnutí serveru dojde v den expirace, pokud nebude v systému připsána korektní platba. Pokud nedostanete potvrzení o přijetí platby, kontaktujte nás, ověříme situaci, aby se předešlo například chybě při zpracování.
 
Mohu změnit variantu, když parametry nestačí?
Ano, je možný upgrade služby (ne u varianty Mini). Pošlete nám tiket na zákaznickou podporu.