V případě, že máte zájem o změnu majitele generické domény, je nutné, aby oba majitelé (současný i budoucí) poslali, přes zákaznickou administraci, prostřednictvím autorizovaného tiketu, požadavek na doménové oddělení. Pokud nový majitel ještě nemá vlastní zákaznický účet, je nutné si jej zaregistrovat. Návod pro vytvoření autorizovaného tiketu naleznete zde.
 
Se změnou majitele generických domén nedochází k prodloužení, a proto je služba zdarma. Aktualizace údajů v whois databázi se projeví cca do 24 hodin od potvrzení změny oběma majiteli.
 
Po zahájení změny v registru obdrží oba majitelé (nejdříve nový majitel, poté současný majitel) konfirmační zprávu s vyžádáním souhlasu či zamítnutí změny. Jakmile oba majitelé změnu potvrdí, dojde k jejímu dokončení a následně původní i nový majitel obdrží potvrzení o změně.
_______________________________________________________________________________
 
_____________________________________________________________________________
 

 
POZOR: Platnost žádosti je pouze 7 dní. Pokud Vám tedy nedorazí zpráva do emailu v den zahájení, kontaktujte naše doménové oddělení (domain@forpsi.com) a žádost znovu přepošleme.
 
Pokud jeden z majitelů žádost do 7 dní nepotvrdí, nedojde k dokončení převodu vlastnictví!
 
U služby Whois Privacy je zaslán potvrzovací email, ale nečeká se na potvrzení od majitelů a změna je dokončena.

_____________________________________________________________________________

Nedoporučujeme uvádět kontaktní email majitele stejný jako je doména (například: u domény vasedomena.com nedoporučujeme uvádět kontaktní mail info@vasedomena.com). Pokud totiž dojde ke znefunkčnění domény z jakéhokoliv důvodu (expirace domény, pozdní prodloužení, nefunkčnost DNS záznamu....), mohou nastat komplikace - nebude Vám fungovat kontaktní email u domény a nebude možné provést ani úpravu kontaktních údajů.