Změna registrátora domény

Každé registrované doménové jméno má svého určeného registrátora, který je správcem dané domény a přes kterého doménu můžete prodlužovat a provádět u ní veškeré změny.
Registrátora může majitel domény kdykoliv libovolně změnit.
 
O změnu (transfer) domény se vždy žádá u nového vybraného registrátora.
Zároveň je zpravidla nutné změnu potvrdit unikátním heslem, nicméně konkrétní postup pro jednotlivé koncovky se může značně lišit.
 
Generické domény (.com, .net, .org, .biz., info atd) je potřeba nechat u původního registrátora odemknout pro transfer a vyžádat si potřebné heslo pro potvrzení (tzv. AUTH ID code). Toto autorizační heslo má časově omezenou platnost, pokud transfer nestihnete potvrdit, je nutné nechat si vygenerovat heslo nové a transfer znovu zahájit.
 
Pro některé národní domény si požadované heslo můžete vždy aktuálně vyžádat přímo z centrálního registru, jeho platnost nemusí být omezena.
 
 
Transfer některých koncovek je zpoplatněn (pak se posouvá datum expirace domény o další rok), pro jiné je zadarmo v rámci registrace - vždy podle registrační politiky daného hlavního registru koncovky.
Podrobné návody k jednotlivým vybraným doménám najdete v kategorii Domény - vždy v sekci jednotlivých koncovek domén.
 
Transfer vaší domény pod FORPSI můžete zahájit v přímém formuláři na našich stránkách.
 
U některých koncovek může být samotný transfer časově omezen, podle data expirace - například je-li doména těsně před expirací nebo čerstvě registrovaná.