Přesměrování příchozích zpráv

Pro nastavení přesměrování zpráv klikněte na horním menu na záložku Nastavení. 
 
V hlavním levém menu zvolte v sekci Účet položku Přeposílání a odpověď v nepřítomnosti.
Presmerovani

Zadejte platnou emailovou adresu (více adres oddělujte čárkou)
 
Pokud chcete, aby ve schránce zůstávala kopie přeposlané zprávy, zaškrtněte volbu Ponechat kopii ve schránce.
  • Nebudete-li však původní schránku při ponechání kopií vybírat, může se stát, že se zaplní a nebude moci přijímat nové zprávy. Proto je potřeba čas od času schránku promazat. 
Pokud poštovní server, na který budou emaily přeposílané, provádí kontrolu zabezpečení původního odesílatele (SPF záznam), ponechte volbu Změnit obálkovou adresu odesílatele zaškrtnutou. Jde např. o domény seznam.cz, email.cz, post.cz, spoluzaci.cz, stream.cz, firmy.cz, centrum.cz, volny.cz, atlas.cz, gmail.com... 

Při přeposílání v rámci našich mailových serverů není nutné obálkovou adresu odesílatele měnit.
 
Uložte nastavení kliknutím na tlačítko OK.
 

Poznámka 1: nastavíte-li přesměrování schránky na adresu provozovanou společností Google a pošlete testovací email z této adresy, nedojde k jejímu zobrazení v doručené poště Gmailu. Příčina je popsána na stránkách podpory Googlu takto:

"... odesíláte-li poštu seznamu příjemců, k jehož odběru jste se přihlásili, zobrazí se tyto zprávy pouze ve složce Odeslaná pošta. K takovému chování dochází také při odeslání zprávy na e-mailovou adresu, která má automaticky nastaveno přeposlání zprávy zpět na vaši adresu v Gmailu. Chcete-li otestovat adresy k přeposílání nebo seznamy příjemců, použijte k odeslání zprávy jinou e-mailovou adresu."