Jak importovat a exportovat MySQL databázi v rozhraní phpMyAdmin

Na adrese https://webmysql.forpsi.com běží phpMyAdmin. Zde nutné se přihlásit loginem a heslem k dané MySQL databázi.

Ihned po přihlášení na úvodní stránce vlevo nahoře kliknete na "Databáze" -> následně níže na název dané databáze (v našem případě je databáze pojmenována jako "forpsi_test") -> nahoře ve stejné nabídce kliknete na tlačítko "Import". Soubor s databázovými tabulkami přes tlačítko "Procházet" vyberete z počítače, eventuálně ještě před záhájením samotného importu upravíte "Znakovou sadu souboru" a nakonec přes tlačítko "Proveď" do rozhraní databázi naimportujete (zda se správně nacházíte na importu MySQL databáze v rozhraní phpMyAdmin si můžete zkontrolovat dle obrázku níže).
Maximální velikost importovaného souboru je omezena na 128MB.

De facto stejný postup, ale přes tlačítko export, lze uplatnit při exportu databáze(tabulek) z phpMyAdmina, s tím že máte možnost si při exportu nadefinovat jeho způsob a samozřejmě i formát souboru.


pozn.
Jestliže Vám naše rozhraní z nějakého důvodu nevyhovuje, respektive pokud chcete naimportovat databázi jiným způsobem, tak ji případně můžete naimportovat z FTP serveru webhostingu za použití vlastního scriptu, avšak s ohledem na konfiguraci Vašeho sdíleného webhostingového serveru. Např. při použití PHP scriptu je potřeba především brát ohledy na PHP limity post_max_size a upload_max_filesize.