Chodí mi množství spamů

Dostáváte-li do Vaší schránky množství nevyžádaných emailů, máte několik možností, jak tuto situaci řešit.
 
  • Pokud jsou tyto nevyžádané emaily naším systémem vyhodnocovány jako spam, můžete si změnit nastavení antispamu v rozhraní webmail.forpsi.com tak, aby byly tyto spamy rovnou odmítány, nebo aby byly přesouvány do složky SPAM, viz článek Nastavení chování antispamu.

    Poznámka: Při stahování pošty do poštovního klienta (Outlook, Thunderbird apod.) přes POP3 se obsah složky SPAM nestahuje. Emaily v této složce si pak můžete zkontrolovat v rozhraní webmail.forpsi.com, případně si můžete nechat zasílat reporty o doručených spamech. Emaily ve složce SPAM se automaticky mažou po 30 dnech.
 
  • Máte-li nastaveno Doručit do složky SPAM nebo Odmítnout, ale nevyžádané emaily jako spam vyhodnocované nejsou, můžete je ve webmailu reportovat jako spam, případně nám můžete poslat zdrojový kód takového emailu.
 
  • Jestliže vám přichází více nevyžádaných zpráv z jedné emailové adresy, můžete si tuto adresu přidat do seznamu blokovaných adres. Zde je však třeba dát si pozor, abyste přidali adresu Envelope-Sender (parametr Return-Path v hlavičce emailu), viz článek Zobrazení hlavičky emailu.

    Poznámka: Pokud pro blokování použijete ve webmailu volbu Blokovat odesílatele, přidá se do automaticky adresa z řádku hlavičky Return-Path.