Reportování spamů a vyžádaných emailů označených jako spam

V rozhraní webmail.forpsi.com je možné jednoduše reportovat buď email, který je podle vás spam, ale nebyl takto označen, nebo naopak email, který byl označen jako spam (nebo přesunut do složky SPAM), ale jedná se o vyžádaný email. Tato funkcionalita není dostupná u emailů v připojeném účtu.

Report spamu ze seznamu zpráv
V seznamu zpráv kliknete na spam (rovněž můžete označit víc spamů kliknutím na příslušné zaškrtávátko) pravým tlačítkem myši. 
Z kontextové nabídky vyberte položku Označit jako nevyžádaná pošta.


Report zobrazeného spamu
Nejprve musíme upozornit, že otevírání podezřelých zpráv nebo dokonce přiložených souborů může představovat riziko.

Otevřete zprávu a na panelů nástrojů kliknete na tlačítko Označit jako nevyžádaná pošta .
- na příkladu tohoto spamu si ještě ukážeme jednu z běžných praktik spammerů - podvržení identity. Odesílatel není Matthew Branson, jak by se mohlo zdát, ale ecommerce@mx20.mastrotto.com

Email bude přesunutý do složky Spam a současně dojde k automatickému zaslání reportu spamu do databáze fingerprintů společnosti Cloudmark. Na základě těchto reportů pak mohou být další podobné emaily vyhodnocované jako spamy.


Pokud zpráva není nevyžádaná
Report vyžádaného emailu označeného jako spam se provádí stejným způsobem jako u reportu spamu. Zvolte tlačítko nebo položku kontextového menu Označit jako Není nevyžádaná

Nachází-li se zpráva ve složce Spam, je v záhlaví zobrazená snadného report jako vyžádané včetně nastavení antispamu.

Report je opět odeslán do společnosti Cloudmark, kde je vyhodnocen a pokud budou splněny potřebné podmínky, nebudou podobné emaily nadále označovány jako spam.Poznámka: Pokud jste si email stáhli do poštovního klienta, můžete nám v tiketu na portálu support.forpsi.com odeslat jeho zdrojový kód.  My pak provedeme report tohoto spamu, resp. vyžádaného emailu označeného jako spam. Nemůžete-li z nějakého důvodu získat zdrojový kód vyžádaného emailu chybně vyhodnoceného jako spam, pošlete nám údaje o jeho odesílateli a příjemci a datum a čas jeho odeslání. V některých případech jsou pro nás tyto informace dostačující.