Jak lze změnit registrátora domény .eu?

Podle nového postupu autorizace změn (v platnosti od 21.11.2012) je přeregistrace .eu domény potvrzována výhradně prostřednictvím AUTH-ID kódu. Majitel domény je tedy povinen kontaktovat stávajícího registrátora a požádat jej o AUTH-ID kód.

Postup přeregistrace .eu domény k INTERNET CZ, a. s. (FORPSI)

1. Zadejte název domény do formuláře na změnu registrátora.
2. V dalším kroku zadejte AUTH-ID kód, který Vám na vyžádání poskytne Váš současný registrátor. Opište kód z obrázku a pokračujte v objednávce.
3. Po dokončení objednávky obdržíte cca do 20ti minut výzvu k úhradě.
4. Po přijetí platby na náš účet bude transfer domény zpracován a doména prodloužena o 1 rok od původního data expirace.

Upozornění:

V rámci přeregistrace .eu domény je možné též zahájit změnu majitele. Jedná se tak o zahájení dvou změn v jednom kroku. V případě zájmu o tuto změnu je nutné informovat doménové oddělení prostřednictvím autorizovaného tiketu. Objednávku přeregistrace .eu domény poté doporučujeme provést s kontaktními údaji nového majitele.

Pokud provede zákazník objednávku přeregistrace s údaji budoucího majitele, ale nedá o této skutečnosti vědět doménovému oddělení prostřednictvím autorizovaného požadavku, bude zpracován pouze transfer, bez změny majitele!