Vytvoření nového kontaktu pro .CZ domény

Při správě domény .CZ je občas nutné přidat kontaktní osobu do evidence registru CZ.NIC (např.  při změně majitele domény, vytvoření nové sady DNS serverů a jejího technického správce apod). Pokud potřebujete vytvořit nový kontakt pro tyto potřeby, je to možné provést pomocí formuláře dostupného na stránkách www.forpsi.com.  K formuláři se dostanete následovně:

  1. Zobrazte stránky www.forpsi.com
  2. Klikněte na horní záložku domény.
  3. Klikněte v levém menu na tučně zvýrazněné .Správa .CZ domén.
  4. Následně klikněte na odkaz "Vytvoření kontaktu".

Přímý odkaz na formulář je zde: https://objednavka.forpsi.com/domain/cr-contact.php

_______________________________________________________________________

___________________________________________________________________________


Nápověda

- položky označené červenou hvězdičkou jsou ve formuláři povinné

Identifikátor - jedná se o ID nově vytvořeného kontaktu, jehož tvar si zvolte dle svého uvážení sami. Povolenými znaky jsou písmena, čísla a pomlčka. Ostatní znaky jsou zakázány a není možné je použít. Podmínkou pro vytvoření nového kontaktu je, že v evidenci CZ.NIC již neexistuje kontakt se stejným ID. Toto si můžete ověřit přímo na www.nic.cz, případně Vás na danou skutečnost obsazení identifikátoru upozorní náš server po pokusu odeslání kontaktu do registru.

Email - jedná se o email držitele kontaktu a tedy údaj, na který bude v případě autorizace změn zasláno autorizační heslo k danému kontaktu. Věnujte tedy velkou pozornost při jeho zadávání.

Identifikační údaj - zadejte osobní identifikátor, tj. datum narození, IČO, číslo občanského průkazu nebo cestovního pasu. Cizinci mohou využít možnost MPSV, tedy osobní číslo přidělené Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR

Email pro oznámení - jedná se o kontakt určený pouze pro potřeby registru CZ.NIC, na který jsou zasílány notifikační zprávy z jejich systému o provedených změnách či přesunech kontaktu


Doporučujeme vždy vyplňovat pouze pravdivé a aktuální údaje (při smyšlených údajích u kontaktu může dojít k problémům při řešení sporů o doménu či dokonce k jejímu zrušení přímo ze strany registru CZ.NIC). Některé položky lze v kontaktu skrýt (jsou neveřejné). Tyto skryté položky pak nebudou dostupné běžným uživatelům v databázi WHOIS.

Kliknutím na tlačítko "odeslat požadavek" bude daný kontakt okamžitě vytvořen v registru CZ.NIC.


Pozn. Kontaktní údaje - telefon, fax, email, email pro oznámení, daňový identifikátor a doklad a číslo jsou defaultně v hlavním registru skryté. Pokud byste si chtěli tyto údaje odkrýt, klikněte do příslušného boxu a odešlete požadavek. Daný detail kontaktu se následně v hlavním registru zveřejní.