Správa služby GIGA mail

Ke své doméně si můžete aktivovat komplexní doplňkovou službu FORPSI GIGA mail.
 
Jeden přikoupený doplněk GIGA mail zahrnuje 5 GB, které můžete využít pro navýšení kapacity vybrané emailové schránky po 1 GB. Podle varianty webhostingu můžete u jednotlivých emailových schránek nastavit velikost až 30 GB. Ve variantě Easy je maximální velikost schránky 10 GB, ve variantě Advanced 20 GB a ve variantě Professional pak 30 GB. V průběhu provozu služby si podle vlastních aktuálních potřeb sami určujete konkrétní kvótu jednotlivých schránek.
 
Pokud ještě nemáte vytvořenou schránky, jejichž kapacitu chcete navýšit, vytvořte je podle návodu v článku Správa emailových schránek.
 
Správu kapacit schránek naleznete v zákaznickém účtu na adrese admin.forpsi.com v administraci služby webhosting (1.).
 
Na kartě vybraného webu (2.) kliknete na záložku E-maily (3.), kde se zobrazí odkaz pro přístup do administrace nastavení Gigamailů (4.).
Nastaveni gigamailu
 
Po kliknutí na odkaz nastavení Gigamailu (4.) se otevře okno s přehledem jednotlivých zřízených schránek a jejich aktuálně využitých kvót. Jednoduchým intuitivním způsobem můžete upravovat jednotlivých schránek.
 
 
Základní velikost každé schránky je 1 GB. Ta se nezapočítává do přikoupené kvóty nad limit (nad toto základní nastavení).
 
Konkrétně je na schránkách využito celkem 14 GB ze zakoupené kapacity 25 GB (= 5x služba GIGAmail):
- u schránky director je využito 1 GB nad limit
- u schránky info je využito 4 GB nad limit
- u schránky support je nadlimitních 9 GB => 1+4+9=14. 
- schránky s kapacitou 1GB mají nastavenou základní velikost.
 
Navýšení kvóty je možné u schránek director, forpsi, info, postmaster a sales (zelené tlačítko +). Schránka support má maximální možnou velikost 10 GB, a proto u ní není možné navýšit kapacitu.
 
Snížení kvóty je naopak možné u schránek director, info a support (podle obsazenosti, červené tlačítko -). Schránky forpsi, postmaster a sales mají základní velikost, proto u nich není možné kapacitu snížit.
 
Změnu kvóty u vybraných schránek provedete pomocí zeleného tlačítka + (navýšení), nebo pomocí červeného tlačítka - (snížení). Změny se projeví až po potvrzení tlačítkem Uložit.
 
 
Přikoupení dalšího prostoru pro Vaše schránky
Pro objednávku klikněte na tlačítko Objednat další GIGA mail. Zobrazí se průvodce se seznamem všech služeb, které můžete k  vaší stávající variantě hostingu přiobjednat. Přejděte na Mailové služby a zvolte požadovaný počet GIGA mailů. Rovněž se zde můžete přesvědčit, kolik GIGA mailů již máte aktivováno.
Objednávku dokončíte kliknutím na tlačítko Další > na konci stránky.
 
Objednávku můžete rovněž provést přes nabídku doplňkových služeb u webhostingu či Balíčku.