Doménový koš

Doménový koš zajišťuje doručování emailů zaslaných na neexistující schránky domény. Pokud tedy u domény zizkovsky.cz nastavíte doménový koš na kos@zizkovsky.cz, bude email adresovaný na neexistuji@zizkovsky.cz doručený právě do schránky KOS.

Doménový koš doplňková služba k webhostingu, kterou můžete objednat v zákaznické administraci.
 
Na adrese admin.forpsi.com se přihlašte do svého zákaznického účtu a vyberte web, pro který chcete doménový koš objednat.
Přejděte na záložku E-maily a v dolní části pod seznamem serverů klikněte na odkaz [objednat doplňkové služby (emaily)]

V seznamu dostupných doplňků scrollujte na položku e-mailový doménový koš.
 
Zaškrtněte příslušnou volbu a vyberte konkrétní schránku, pro kterou chcete mít doménový koš nastavený.
Pokud se schránka v seznamu nenachází, založte ji.

Služba bude dofakturována na období do expirace celého webhostingu, na další období se již bude fakturovat společně.Poznámka 1
Nemáte-li nastavený doménový koš, bude veškerá pošta zaslaná na neexistující adresy vrácena zpět na adresu, která je uvedena jako adresa odesílatele. Nemusí to však být nutně skutečný odesílatel. U některých emailů (spam, phishing) bývá adresa odesílatele podvržená, chybová hlášení o nedoručitelnosti se pak vracejí do schránky "nevinného" příjemce, jehož adresa byla použitá. Situace může dojít až tak daleko, že z Vaší domény bude takto "odcházet" velké množství zpráv, které ostatní mohou brát jako obtěžování, a budou se proti tomu bránit. Pak nastane situace, která je popisována ve zde.
 
Poznámka 2
  • Pokud si doménový koš nastavíte, budou Vám do schránky doručované nejen emaily, kde udělal odesílatel překlep (což je žádoucí), ale i velké množství automaticky generovaných emailů pro Vaší doménu (spam, phishing, viry...).
  • Schránka se také rychleji zaplní, takže je nutné častěji promazávat staré zprávy nebo je stahovat do počítače bez zanechání kopie na serveru.
  • Antispamová kontrola pro neexistující adresy doručované do doménového koše nelze upravovat. Pro zprávy vyhodnocené jako spam se použije výchozí pravidlo - doručit do schránky a přepsat předmět.