Servery BASIC

BASIC servery jsou výkonné počítače umístěné na jediné desce. Tyto desky se po osmi zasouvají do speciálních šasi určených pro rackové stojany. Je nasnadě, že toto řešení optimalizuje využití prostoru, snižuje množství potřebné kabeláže, spotřebu elektrické energie. V neposlední řadě zlepšuje chlazení jednotlivých komponent a tím i spolehlivost serveru.

Rack

Srdcem každého BASIC serveru FORPSI je výkonný dvoujádrový mikroprocesor INTEL ATOM D510. Označení INTEL ATOM vyjadřuje procesory s velmi nízkou energetickou spotřebou vyrobené 45nm CMOS technologií. D510 je dvoujádrový procesor o frekvenci 1,66Ghz, který je postaven na 64bitové architektuře s 1MB L2 cache.

Progresivní vývoj technologie ATOM znázorňuje následující přehled převzatý z http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Atom

Intel Atom


BASIC servery FORPSI jsou vybaveny základní deskou INTEL D510MO. V návaznosti na variantě jsou osazeny až 2GB operační paměti a jedním SATA diskem o kapacitě maximálně 500 GB.

Server Basic v sasi

Jak bylo napsáno, toto řešení zefektivňuje chlazení jednotlivých komponent. Je to z důvodu, že skříně i moduly jsou minimálně zakrytovány. Proto během provozu dochází k účinnému proudění studeného vzduchu mezi komponentami. Studený vzduch je do racku vháněn podlahovým vstupem, a po průchodu celým systémem je navíc odsáván stropními ventilátory.

Server Basic