Jak vymazat dočasné soubory u Firefoxu

Občas může dojít k situaci, kdy webový prohlížeč Firefox načítá data nikoliv přímo ze serveru, ale z lokální cache (mezipaměti) v počítači. Za běžných podmínek toto zrychluje načítání obsahu stránek. Při změně obsahu na serveru (aktualizace stránek... ) to má za následek, že Firefox stále používá zastaralá data z mezipaměti.
 
Smazání mezipaměti se provede následujícím způsobem:
 
Klikněte na menu Firefox umístěné v pravém horním rohu prohlížeče -> z nabídky vyberte 'Historie' -> 'Vymazat nedávnou historii'. Lze také přímo použít klávesovou zkratku Ctrl+Shift+Del.
 
V okně vyberte časové období - nejvhodnější je zvolit položku 'Vše'. Pokud došlo ke změně obsahu před delší dobou, nemuselo by stačit smazat data aktuálního dne (což je druhá nejstarší položka). Pro smazání dočasných souborů prohlížeče zvolte pouze položku 'Mezipaměť'.
 
Vymazání proveďte kliknutím na tlačítko Vymazat.
 
Poznámka: Pokud přetrvávají potíže se zobrazením stránky, použijte Anonymní okno - klikněte na menu Firefox umístěné v pravém horním rohu prohlížeče -> z nabídky vyberte Nové anonymní okno. Můžete také použít klávesovou zkratku Ctrl+Shift+P.
Další možností je obnova výchozího nastavení Firefoxu, viz návod v článku https://support.mozilla.org/cs/kb/obnova-firefoxu-snadne-reseni-vetsiny-problemu. Důrazně doporučujeme pročíst si, které položky se při této obnově zachovají a které smažou.