Thunderbird a IMAP složky na serveru

Pokud chcete, aby Thunderbird (návod popisuje aktuální verzi 1.5.0.8) ukládal odeslané emaily do složky "Odeslaná pošta" na serveru a ne do počítače ze kterého píšete, je třeba provést následující kroky:

1. Po přidání účtu IMAP se imap složky zobrazují pod Doručenou poštou.
 
IMAP složky

Je tedy třeba nejprve nastavit adresář na imap serveru.  V menu nástroje vyberte Nastavení účtu ...
 


V okně nastavení účtu vyberte v levém seznamu Nastavení serveru pod příslušným účtem a poté klikněte na tlačítko Rozšířené ...
 

V otevřeném okně zadejte do pole Adresář na IMAP serveru INBOX a klikněte na tlačítko OK.
 


Zavřete dialog Nastavení serveru. Pokud nyní obnovíte zobrazení účtu IMAP (sbalíte a rozbalíte tlačítkem minus a plus), zobrazí se složky Doručená pošta a další složky na stejné úrovni. Pokud se Vám nezobrazí všechny složky, které máte na serveru, nastavte si jejich odebírání. Klikněte pravým tlačítkem na název účtu v levém seznamu a z menu vyberte Správce odebírání ...
 

Tlačítkem Obnovit načtete seznam složek na IMAP serveru, zaškrtněte složky, které chcete zobrazovat v klientovi, klikněte na tlačítko Odebírat a klikněte na tlačítko OK.
 

V levém seznamu se zobrazí odebírané složky. Nyní můžete nastavit, aby se odesílané zprávy ukládaly do složky Sent Items, případně aby se koncepty zpráv ukládaly do složky Koncepty apod.
Opět v menu Nástroje vyberte Nastavení účtu ... a v otevřeném dialogu vyberte  v levém seznamu Kopie a složky pod příslušným IMAP účtem.

 


 
Zavřete okno Nastavení tlačítkem OK. Nyní můžete otestovat odeslání zprávy, která by se měla uložit do složky Sent Items na serveru.

Postup je naznačen také v instruktážním videu ve formátu Flash. Stačí kliknout na ikonku pod textem. Video má 630kB.