Co je to autorizační kód a kde ho získám?

Autorizační kód neboli AUTH-ID je skupina čísel a písmen, který je vyžadován při změně registrátora  generických domén (.com, .net, .org, .biz, .info a .name). Tento kód lze získat pouze u registrátora, pod kterým je doména právě registrována. AUTH-ID kód má omezenou platnost (většinou 3-5 dní), a proto při transferu domény je nutné požádat o zaslání právě aktuálního kódu.
 
V případě, že máte u naší společnosti registrovanou doménu s koncovkou .COM, .NET, .INFO, .ORG, .name apod. a zajímáte se o změnu registrátora, je nutné si požádat na doménovém oddělení (domain@forpsi.com) o uvolnění domény k přeregistraci a poskytnutí AUTH-ID k potvrzení transferu u budoucího registrátora. AUTH-ID kód je zasílán na e-mail majitele nebo administrativního kontaktu (dle pravidel konkrétního registrátora) z whois databáze, nikoliv na e-mail v zákaznické administraci. Z tohoto důvodu si nežádáme autorizovaný požadavek přes kontaktní formulář.
 
Pokud by však e-mail v registru nebyl  dostupný, je v tomto případě potřeba požádat autorizovaně o změnu e-mailu v hlavním registru a následné přeposlání AUTH-ID na nový e-mail.