K zahájení procesu přeregistrace generické domény je nutné využít objednávkový formulář. Po objednání dorazí do 30ti minut na email fakturačního kontaktu výzva k platbě, dle platného ceníku, s údaji potřebnými pro provedení bankovního převodu. Po uhrazení poplatku v požadovaném termínu (tj. doručení správné částky s uvedením správného variabilního symbolu na náš účet) bude převod domény zahájen a další potřebné instrukce vám budou zaslány na kontaktní email, který jste zadali při objednávce přeregistrace. Tedy základní informace ohledně zahájení transferu obdržíte na emailu ze zákaznické administrace. Samotná žádost k potvrzení přeregistrace však dorazí přímo od hlavního registru na email administrativního kontaktu z whois databáze, a proto je nutné věnovat pozornost tomu, aby email administrativního kontaktu byl opravdu funkční! Pokud není email administrativního kontaktu dostupný, je nutné si jej nechat změnit u svého registrátora. Přeposlání žádosti k potvrzení přeregistrace na jiný email není možné.

Po potvrzení transferu ze strany administrativního kontaktu dochází k dokončení do 7 dní. S dokončením transferu zasíláme pomocí automatického systému potvrzení i zákazníkovi. Od té chvíle může majitel spravovat svou generickou doménu přes zákaznickou administraci.

Podmínky pro změnu registrátora:
  • doména nesmí být méně než 45 dní před expirací
  • doména nesmí být méně než 60 dní po registraci
  • doména nesmí být ve stavu LOCK, tedy uzamčena u původního registrátora
  • u domény musí být funkční email administrativního kontaktu, kam po zahájení převodu bude automaticky zaslána přeregistrační žádost
  • pokud se jedná o generickou doménu s koncovkou .com, .net, .org, .biz , .info a .name, je třeba si u stávajícího registrátora domény vyžádat autorizační kód (AUTH-ID)
  • u domény musí být deaktivována služba "Whois privacy - skrytí kontaktních údajů v WHOIS db."

V případě, že jedna z těchto podmínek není dodržena, je třeba kontaktovat stávajícího registrátora domény a doménu prodloužit, požádat o její odemčení, deaktivovat Whois privacy či zajistit změnu emailu administrativního kontaktu.

UPOZORNĚNÍ:   Transferem generické domény dochází zároveň k jejímu prodloužení o jeden rok.  Je-li však doména méně jak 60 dní po posledním update u současného providera (prodloužení platnosti, předchozí změna registrátora, změna majitele atd...), tak transferem k naší společnosti k jejímu prodloužení o další rok nedojde. Uhrazená částka bude využita pouze na transfer samotný a administrativu s ním spojenou.