Přesměrování příchozích zpráv

Pro nastavení přesměrování zpráv klikněte na horním menu na záložku Nastavení.
 
Jestliže není tato položka v menu zobrazená (většinou při nižších rozlišeních monitoru nebo menší velikosti okna prohlížeče), klikněte na záložku Další.
menu Volby
 
V hlavním levém menu zvolte v sekci Účet položku Přesměrování / Automatická odpověď.
Presmerovani
Zaškrtněte volbu Přeposlat na a zadejte platnou emailovou adresu.
 
Pokud chcete, aby ve schránce zůstávala kopie přeposlané zprávy, zaškrtněte volbu Ponechat lokální kopii v doručené poště.
  • Jestliže nebudete původní schránku při ponechání lokálních kopií vybírat, může se stát, že se zaplní a nebude moci dále přijímat nové zprávy. Proto je potřeba čas od času schránku promazat.
Pokud poštovní server, na který budou emaily přeposílané, provádí kontrolu zabezpečení původního odesílatele (SPF záznam), ponechte volbu Změnit obálkovou adresu odesílatele zaškrtnutou. Jde např. o domény seznam.cz, email.cz, post.cz, spoluzaci.cz, stream.cz, firmy.cz, centrum.cz, volny.cz, atlas.cz, gmail.com...
 
Uložte nastavení kliknutím na tlačítko OK.
 

Poznámka 1: nastavíte-li přesměrování schránky na adresu provozovanou společností Google a pošlete testovací email z této adresy, nedojde k jejímu zobrazení v doručené poště Gmailu. Příčina je popsána na stránkách podpory Googlu takto:

"... odesíláte-li poštu seznamu příjemců, k jehož odběru jste se přihlásili, zobrazí se tyto zprávy pouze ve složce Odeslaná pošta. K takovému chování dochází také při odeslání zprávy na e-mailovou adresu, která má automaticky nastaveno přeposlání zprávy zpět na vaši adresu v Gmailu. Chcete-li otestovat adresy k přeposílání nebo seznamy příjemců, použijte k odeslání zprávy jinou e-mailovou adresu."
 
Poznámka 2: v aktuální verzi nelze jako adresu přesměrování nastavit adresu, která v sobě obsahuje adresu schránky