500 Internal Server Error

Pokud se Vám zobrazí chyba "500 Internal server error" ihned po odeslání požadavku na server, jedná se nejspíše o jeden z následujících problémů:
 1. Špatná práva spouštěného skriptu.

  Správná práva pro php skripty, které chcete spouštět, jsou 755 (rwxr-xr-x). Tato práva jsou také implicitně nastavena při uploadu pomocí FTP, pokud v klientovi nemáte zaškrtnutou volbu "Zachovat oprávnění souborů". K problémům však může dojít především při instalaci pluginů do redakčních systémů přes webové rozhraní (například Joomla či Wordpress). Při tomto způsobu instalace chybějí skriptům práva pro spuštění a není je proto možné spustit. 

  Opravu je možné provést přes FTP pomocí příkazu chmod, v PHP příkazem chmod() nebo v control panelu http://cp.forpsi.com/.

 2. Nepodporovaná direktiva v souboru .htaccess

  Přes .htaccess je povolena konfigurace přepisovacích pravidel mod_rewrite a použití následujících direktiv: Indexes, AuthConfig, FileInfo a Limit.

  Jakékoliv řádky typu php_admin_flag a některé direktivy options apod. způsobí výše popisovanou chybu. Jestliže chcete nějakou direktivu povolit, pošlete nám požadavek autorizovanou žádostí a my ho posoudíme. 

  Řešením je smazat buď celý soubor .htaccess nebo jenom zakázanou direktivu.

 

Pokud se tato chyba zobrazí až cca. po minutě čekání, došlo k vyčerpání časového limitu pro běh skriptu.