Jak objednat databázi

Objednávka databáze (včetně té, která je již v ceně hostingu a není dosud aktivována) se provádí přes zákaznickou administraci - https://admin.forpsi.com/. Po přihlášení přejděte do administrace webhostingů a vyberte web, ke kterému si chcete databázi objednat. Přejděte do sekce nastavení webhostingu, kde vyberte záložku "SQL". Zde uvidíte seznam již vytvořených databází (a jejich varianty) a zároveň budete mít možnost založit databázi novou.

 

Po kliknutí na záložku SQL v případě, že chcete přidat novou databázi, zvolte nejprve v roleru typ databáze a posléze klikněte na modré tlačítko "přidej".

 

 

Po kliknutí na tlačítko "přidej" se nová databáze automaticky vytvoří a přidá do seznamu již vytvořených databází. Fyzicky je na serveru zřízena do 15 minut. V případě potřeby (např. špatně zvolený typ databáze) je možné vytvořenou DB kdykoliv smazat (viz obrázek níže).

Přihlašovací údaje (heslo, server, login a uživatel databáze) jsou po vytvoření automaticky zaslány na kontaktní email nastavený v administraci. Pokud by z jakéhokoliv důvodu email s údaji nedorazil, je možné si jej nechat zaslat znovu.

Heslo k DB je také možné ihned či kdykoliv později změnit (login a uživatel je neměnný).

Pokud se jedná o objednávku databáze nad rámec ceny hostingu, bude vystavena a zaslána na fakturační mail výzva k platbě. Po přijetí platby na náš účet je nutné se opět přihlásit do svého zákaznického účtu a v záložce "SQL" databázi ručně vybrat a přidat. Poté se databáze na serveru vytvoří.