Jak změním majitele .sk domény?


Změna majitele .SK domény je provedena doménovým oddělením ONLINE přímo na centrálním registru SKNIC. Tato změna je ZDARMA.

Pro změnu majitele je nutné zaslat autorizovaný požadavek na doménové oddělení ze zákaznické administrace současného i budoucího majitele, vizte: https://support.forpsi.com/kb/a2364/autorizovani-zmen.aspx Pokud se bude jednat pouze o změnu majitele domény v rámci současného zákaznického účtu (doména se nebude přesouvat do zákaznického účtu nového majitele), je nutné mít u domény nastaven hlavní kontakt dle kontaktu nového majitele a také zaslat autorizovanou žádost.

Změnu majitele lze zajistit pouze v aktivním stavu domény. Změnu majitele tedy nelze provést po expiraci.

____________________________________________________________________________

Nedoporučujeme uvádět kontaktní email majitele stejný jako je doména (například: u domény vasedomena.sk nedoporučujeme uvádět kontaktní mail info@vasedomena.sk). Pokud totiž dojde ke znefunkčnění domény z jakéhokoliv důvodu (expirace domény, pozdní prodloužení, nefunkčnost DNS záznamu....), mohou nastat komplikace - nebude Vám fungovat kontaktní email u domény a nebude možné provést ani úpravu kontaktních údajů.