Na jaké období je možné .sk doménu registrovat?

Doménu .sk je možné registrovat pouze na jeden rok. Výzva k platbě za registraci .sk domény není posílána ihned po provedení objednávky registrace. Nejdříve je majiteli zaslána rámcová smlouva, pokud kontakt, na který má být doména registrována, ještě není veden v registru. Po potvrzení rámcové smlouvy a přidělení trvalého identifikátoru hlavním registrem SK-NIC, obdržíte výzvu k platbě s fakturačními údaji, potřebnými k řádné úhradě registračního poplatku. Po uhrazení poplatku je doména odeslána k registraci a cca do 24 hodin je plně funkční.

Upozorňujeme, že od 1.1.2017 již nedochází k rezervaci .SK domén. Je tedy nutné si nejdříve vyřídit potvrzení rámcové smlouvy přímo s hlavním registrem SK-NIC a po přidělení trvalého identifikátoru nám poslat své ID, na které budeme moci doménu registrovat. Do registrace se doména chová jako volná k registraci.

Pokud je doména objednána přímo na trvalý identifikátor, u kterého jsme navíc oprávněným registrátorem, provedeme registraci domény a do 30-ti minut zároveň zasíláme i výzvu k platbě.

Je-li doména objednána na trvalý identifikátor, ale nejsme u něj oprávněným registrátorem, kontaktujeme majitele, aby provedl tzv. "delegaci kontaktu" a přiřadil nás ISKI-0001 jako jednoho z oprávněných registrátorů. Po dobu vyřizování této úpravy je doména stále volná k registraci u nás, ale i u jiných registrátorů. Teprve po vyřízení změny provedeme registraci domény + do 30-ti minut od rezervace zašleme i výzvu k platbě.